top of page

Opakem sebedůvěry je nejistota


Co jsem dělávala, když jsem si byla sama sebou opravdu nejistá? Když jsem vůbec nevěděla, jak se rozhodnout?


Pomáhala mi poměrně direktivní věta: tak a teď se rozhoduji pro tuto variantu a ta je pro mě ta nejlepší a správná. Všechno ostatní nechávám být.

Jde o nácvik, o trénink, zkoušet si stát za svým rozhodnutím ať je jakékoliv. Dovolit si v sobě pevnost bez pochybností.


Někdy v sobě máme velký zmatek, neumíme se zorientovat ve změti ambivalentních pocitů.

Pokud ti rozhodování dělá potíž, můžeš začít takto jednoduše hlavou.

Nenech si namluvit, že je s tebou něco špatně pokud se necítíš nebo se v sobě neumíš zorientovat. Máš nárok na svou postupnou cestu. Učíš se a to je fajn a každý krůček se počítá.


Pokud ti rozhodování dělá potíž, vyzkoušej tuto metodu a začni u malých věcí. Uvidíš, jakou úlevu ti přinese, že jsi dokázala v obchodě zvolit např. rohlíky a všechny housky, chleba, dalamánky, pirožky atd. si nechala ladem.


Vzhledem k tomu, že velká většina populace je úzkostná a celospolečenská situace klidu také úplně nenahrává, mám za to, že připomínat tyto základy je důležité.

Možná, že jsi dál, že tohle čtení není pro tebe, ale třeba pro tvou kolegyni v práci je a můžeš jí být nápomocná. Vzájemností sílíme všichni.


Přeji vám krásný den a pevné jasné kroky za svou osobní svobodu, důvěrou ve své vlastní kompetence a velmi dobrým pocitem ze sebe samé.

111 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

留言


bottom of page