top of page

Praxe grátis

Pokud chceme proměnit svůj život je potřebné praktikovat malé každodenní praxe díky kterým se změna může stát, oproti jednomu velkému nic.


Pokud se zanedbáváme a upřednostňujeme všechno ostatní stačí si do diáře napsat větičku" A čím si dnes uděláš radost?"

Pokud máme změť myšlenek a vyrábíme scénáře do budoucnosti, stačí se zaměřit na slavné tady a teď skrze svůj nádech a výdech (ideálně nádech na 3 doby, pomalý výdech na 6).

Pokud neumím pojmenovávat svoje pocity a nevyznám se v sobě, začnu jednoduchým popisem u svého těla: jak se mají teď moje nohy, stehna, co moje bříško, záda, ruce, hlava? (chlad, teplo, brní, něco tlačí, uvolněné, v napětí, únava, příjemný klid, vzrušení atd).

Pokud netuším, co že je to ta ženská energie o které se pořád tolik mluví, můžu si pustit každý den jednu oblíbenou písničku a začít se do ní pohupovat v bocích.

Pokud se velmi často kritizuješ stačí si to v danou chvíli uvědomit a nasadit léčivou větu, !no joo už zase, to už znám a i kdybych byla ta nejpříšernější ženská na světě, přece tě miluju (doplň své jméno).

Pokud mě zahlcuje smutek, lítost, vztek, frustrace, strach apod., uvědomím si, že patří k mému dětskému já a jemně si představím samu sebe, jako malou holčičku a obejmu ji, pošeptám ji, že jsem tu s ní, že v tom není sama a že já velká se o nás postarám.

Pokud mě trápí velká nejistota vůči druhým začnu komunikovat z pozice já to, jak se cítím: př. "Mám teď velký strach, že když řeknu to, co řeknu, odejdeš a ztratím tě. Snažím se poprvé komunikovat svoje (po)city a cítím se v tom velmi zranitelná, není to pro mě jednoduché. Moc by mi pomohlo, když mě vyslechneš a obejmeš."

Pokud si často necháváš překračovat svoje hranice, začni trénovat kouzelnou frázi A PŘES TO. Př. "Ano, chápu, máš pravdu a přesto to já chci takto."

Tohle jsou všechno drobné úkony, které vytváří kýžený dlouhodobý efekt, protože si dovoluješ nové zkušenosti a zvládáš je a řídíš si je ty sama. Jako bonus jsou všechny grátis! Nepotřebuješ k tomu nic jiného pouze ochotu vnímat samu sebe, své potřeby a touhu cítit se lépe. A každá minuta, kdy se vnímáme a jsme takzvaně u sebe se v takové proměně počítá.

Pokud cítíš, že je toho na tebe hodně a že si sama rady nevíš, najdi si někoho kdo s tebou laskavě, v klidu, krok za krokem a s respektem(!) tvá témata projde.

Napadá tě nějaké další pokud? Napiš, napíšu ti k tomu jednoduchý postup jak na to.

120 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page