top of page

Rozhovor pro Ženydívky.cz publikovaný v časopise Sedmička pro ženy

Báru jsem měla možnost potkat zhruba před rokem, kdy jsem na ní dostala tip od své kamarádky.

Báru jsem měla možnost potkat zhruba před rokem, kdy jsem na ní dostala tip od své kamarádky. V té době jsem se zmítala v rozchodu se svým manželem a cítila jsem se dost mizerně. Kamarádka velmi zaujatě mluvila o Bářiných aktivitách a mně to její povídání o ní velmi zaujalo. A jelikož jsem dost zvídaná, rovnou jsem vyzkoušela její seminář. Název si již přesně nevybavuji, ale bylo to téma ženskosti. Něco jako „být sama sebou“.


Začátek semináře měl pomalejší start, povídaly jsme si, pily čaj a čas nějak plynul po svém, trochu jsem začala v jednu chvíli podléhat mé původní představě o semináři a začala přemýšlet, zda jde vše správným směrem, nicméně, v druhé polovině nastal prudký obrat a já jsem se nestačila divit. Energie proudila k nezastavení a já bez okolků odhazovala své „masky“ a ponořovala se do své ženskosti. To vše za vedení Báry. Odcházela jsem nabitá ženskou energií, spokojená, s vnitřní ženskou silou a vyzařujícím sexappealem. A v tomto duchu jsem plynula celý týden.


Ing. Barbora Kravčíková – již odmalička měla silný zájem o lidskou duši a vše, co patří k lidem. Ve své práci využívá mnohé pracovní, tak i životní zkušenosti, citlivost, intuici a znalost starých nauk. Pracuje především se svojí intuicí a vhledem do lidí, specializuje se na ženská témata a voňavý osobní rozvoj tzv. Vonnou typologii duše, jíž je autorkou.


Báro, co Tě přivedlo k práci s lidmi? Je za tím nějaká Tvoje osobní zkušenost?


(Pozn. Autora – Báře se při položení otázky spustil smích) Ráda bych se ihned nad touto otázkou pozastavila. Já totiž vůbec nevnímám práci s lidmi jako práci. Jsem od mala přirozeně nastavena naslouchat lidem, lidé mi vždy sami kladli své otázky, měli ve mně důvěru a já na ně bez námahy odpovídala a viděla, že jim to přináší tzv.aha momenty. Vnímala jsem dobře svůj dar a snažím se touto cestou jít stále. Nic se tedy naštěstí od mého dětství nezměnilo. A já tedy všem říkám, že jsem vlastně ještě nikdy nepracovala, jen žiju sama sebe a lidem můj pohled na věc pomáhá a přispív to k jejich kvalitnějšímu životu. Samozřejmě můj život byl a je nabitý zkušenostmi jak negativními, tak pozitivními, takže to mě do jisté míry ovlivnilo a určitě přineslo zásadní postoj k životu a řešení problémů, které předávám nyní svým klientkám.


Vím, že „pracuješ“ zejména se ženami, vedeš ženské semináře a ve svých aktivitách s nimi využíváš hlavně svoji intuici. Jakým způsobem tedy vedeš ženy?


Jak jsem již zmiňovala. Klíčové je nechat se vést svojí intuicí a vnímat své tělo. Většina žen ke mně přichází, když už potřebují opravdu změnu. Když nastal tzv. bod zlomu a potřebují již žít jinak. Ženy u mě zažívají zejména přijetí sama sebe a já je podporuji v tom, že je potřeba, aby se viděly takové jaké jsou. Aby nežily ve stigmatech, obavách a domněnkách, že musí být jiné. Aby se nebály jít svou vlastní cestou a přestaly se přizpůsobovat „době“. Při jednodenních seminářích se snažím vést ženy, aby se zastavily, zcitlivily, zpomalily. Tzv. byly v přítomném okamžiku a aby načerpávaly sílu a energii ostatních přítomných žen. Společně u toho jíme, povídáme si o tématu na který je seminář zaměřen a díváme se na osobní zakázky zúčastněných a také provádíme malá praktická cvičení, protože praxe je dle mého velmi důležitá. Často dbám na to, abychom se opečovávaly i fyzicky. Většinou se masírujeme a hýčkáme. Kromě pravidelných měsíčních akcí chystám od března 2018 i ucelený půlroční program Královnou svého života, kde chci spojit jak svoji vnitřní práci tak dovednosti hostů z oblasti péče o tělo a vizáž. Snažím se, aby ženy opravdu odcházely ode mě spokojené a nabyté ženskostí jak potřebují. Tak, aby byly šťastné a byly příkladem dále pro své okolí.


Jak vnímáš současné ženy? Cítíš u nich nějaký posun oproti dřívější době?


Dříve se ženy mnohem více potlačovaly. Nebyly sami sebou. V dnešní době si ženy naštěstí mnohem více věří. Více si uvědomují svoji hodnotu a dávají jí najevo. Ví už, že na nich záleží a jsou sami za sebe zodpovědné. Já se je snažím v tomto podporovat a pomáhat jim uvědomovat si jejich jedinečnost. Díky mým seminářům odchází ženy dosycené, oživené, zářivější, vnímají se atraktivnější a jsou sebejistější stejně jako se přestávají bát být plně samy sebou a projevovat svou citlivost i zranitelnost. Zkrátka všechny atributy žen.


Díky Báro za Tvá slova, je vidět, že ženám opravdu rozumíš a že je vnímáš takové jaké jsou a snažíš se je v jejich jedinečnosti podpořit. Co mě, ale hodně zajímá je vonná typologie duše, kterou jsi známá. Můžeš nám přiblížit, co vonná typologie duše vlastně je a jak s ní pracuješ?


Vonná typologie duše je jedinečná metoda výběru parfému, který dokáže absolutně podtrhnout osobnost ženy, vystihnout její charakteristiku, dokáže posílit její záměr a k tomu kapka toho sebepoznání J Záleží opravdu na tom, co žena v určitém období řeší a tak vlastně vonná typologie duše pracuje, zdůrazní to, co se v ženě odehrává, její esenci nebo to, co potřebuje dosytit a kam potřebuje směřovat. Do vůně si otiskneš svůj záměr, protože vůně = pocit. Daný pocit a záměr opětovně vyvoláváš pokaždé, když se navoníš. Vůně pracují hodně na nevědomé urovni, ale jakmile je propojíš s vědomím, má to ohromné účinky. Vůně mám rozděleny dle archetypů, nalezneme zde archetyp panny – nespoutané divoženky, matky, milenky, čarodějky a královny. Parfémy mám i pro muže, ale to je na jiné povídání. V praxi to vypadá tak, že ke mně přijde žena, hodinu si povídáme a na základě toho, co jí trápí vybereme vůně, ze kterých si vybírá. Některé ženy už tuší co za vůni potřebují, přitáhne je na první pohled flakonek a ve větší míře se potvrdí to, že je to právě ono co je pro ní nebo její záměr důležité. Někdy si to ovšem nechceme přiznat a je potřeba projít určitým procesem a od toho jsem tu já.


To je hodně zajímavé. Svým způsobem vlastně tedy u Tebe vede ženu její intuice. Jaké vůně ve vonné typologii používáš a odkud parfémy pocházejí?


S parfémy pracuji již 4 roky. Pocházejí ze Saudské Arábie, jsou to tradiční recepty jedné rodinné firmy sahající až do daleké historie. Jsou založeny na moudrosti, kompozice jsou pečlivě promyšleny, každá složka ovlivňuje další. Jsou to staré receptury obsahující komponenty jako kadidlo, pižmo, oud, ambra, vanilka, růže, med, jasmín atd. Vůně mají opravdu svůj hluboký rozměr. Na každé ženě reaguje vůně jinak a i v tom je jejich originalita. Každá vůně má svůj úkol co v ženě podpořit. Většinou si ode mě ženy odnášejí jeden parfém, ale v horizontu dvou let mají ode mě parfémy čtyři, protože jakmile nastoupí na tuto voňavou cestu osobního rozvoje, již nemohou přestat (smích) On se jim většinou během prvního roku velmi změní život. To proto, že začnou následovat a poslouchat sami sebe. To pak nese za následky i to, že se třeba rozejdou se svým partnerem, nebo s ním naopak zůstanou a dají vztahu šanci, mnohé si bezprostředně po typologii partnera najdou, otěhotní, změní povolání… U každé je to jinak. Všechny ženy ale za tyto změny bývají velmi vděčné, protože samy na ně neměly zcela sílu, ale u mě se jim dostalo voňavé podpory.


V intuici je vážně síla. Co bys na závěr Báro doporučila všem ženám? Jak by měly sami o sebe pečovat?


Já sama dodržuji své rituály. Ráno odvedu syna do školy a pak se jdu na chvíli projít po parku nedaleko jeho školy. Po návratu domů si zacvičím jógu a pak jdu pracovat. A snažím se žít svůj život tak, aby mi v něm bylo dobře. Dle svého tempa. Jednou za měsíc pak přidám masáž, delší pobyt v přírodě, snažím se starat o své pocity a pracovat s nimi. Ráda bych vzkázala všem ženám, aby se poslouchaly a vnímaly, aby se spojily s druhými ženami a čas od času spolu trávily více času. Ať každá jedná dle svého tempa a začne krůček po krůčku na sobě pracovat. Lépe pomalu, ale jistě. Jaké způsoby k tomu zvolí je osobní věc, ale já nedám na vůně dopustit. Jsou totiž nesmírně silné i jemné zároveň. Přesně jako ženy.


49 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page