top of page

Už zase jsem za pizdu! No a? Co nadělám :-)


Nedávno mi jedna paní, mimo moji srdíčkovou krásnou sociální bublinu, v rámci hejtingu napsala, že si myslí, že moje podnikání nebude mít dlouhého trvání (tedy mi to tímto podprahově přeje), že jsem jí nesympatická, nekonzistentní, měla bych investovat do fotografa, protože moje fotky jsou nepřirozené a kdo ví co ještě.


Na to se dá říct jedině: Ano, jsem nekonzistentní a jsem na to hrdá. Zda ona to nebude ta pověstná ženskost a její proměnlivost a nespočet tváří ve kterých se jako ženy projevujeme a k tomu špetka vlastní osobitosti?


Raději být tekutá, plynoucí, klidně působit trošičku chaoticky a ryze přirozeně (což pro někoho může vypadat zcela nepřirozeně ) než rigiditu, ztuhlost, jednolitý výkon v kolejích a šablonách bez odpočinku, bez ustání bez esenčnosti a jedinečnosti.


Naopak, včera mi jedna moje klientka říká: Baru, jak si to udělala, že si jdeš takhle svojí cestou? Neznám nikoho, kdo to dělá jako ty. Nehledí nalevo napravo. Normální je přeci udělat si průzkum trhu, zjistit co a jak a tomu se přizpůsobit. Ty to neděláš, jak se ti to všechno podařilo? Copak si nevyrůstala v podobných podmínkách, jako my všichni?


Jasně, že vyrůstala!


Svět bude vždy plný lidí kterým se líbíte a nelíbíte. Lidí, které bude zajímat v čem spočívá vaše kouzlo a lidí, na které budete působit jako červený hadr na býka.

To zásadní je, nechtít vyhovět a přizpůsobit se všem. To jednoduše nejde a pokud se o to snažíte, prozradím vám jedno tajemství- snažíte se marně a naprosto zbytečně plýtváte svou drahocenou energií.


Pokud budete ryze sami sebou, vždy si najdete svou klientelu, ideálního partnera a přátelské podporující prostředí.

A stejně tak opak. Lidi, pro které vaše služby nebudou, muže (ženy), kteří se v duchu ušklíbnou a řeknou si: "tak to nikdy" a lidi, kteří po vás budou závistivě pokukovat, hanit vás a podobně.


Toho prvního si velmi važte a na to druhé nehleďte. Jednoduše držte svůj směr dle svého vnitřního kompasu.


I kdyby celý svět říkal a dělal něco a nějak, pokud vy bytostně v hloubi své duše cítíte, že pro vás je to správně jinak, řiďte se tím, co říká vaše srdce, nitro a duše. Nenechte se zviklat. A když vytrváte, stane se zázrak - ten svět se vám nakonec přizpůsobí. Proč? Protože je to váš svět.


Podívali jste se dnes z okna? Dnes je přesně ten pravý a krásný den pro vaši jedinečnost.

Ostatně, jako kterýkoliv jiný den. Tak ji vnímejte, probuďte, pěstujte, trénujte, zkoušejte, prohlubujte a upevňujte.


Buďte dnes co nejvíc sami sebou. Řekněte, co si doopravdy myslíte, zachovejte se podle toho, jak to doopravdy cítíte, začněte s odkládaným projektem a nebo si naopak dejte nohy hore a nedělejte nic!

Pravdivě podle toho, jak to máte ne podle toho, jak by se to mělo nebo abych někomu vyhověl. A uvidíte, co se přihodí...

Pusu pa, vaše Bára, držím všem palce, vždyť víte :-)

1 038 zobrazení5 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

5 Comments


Karolina Penkavova
Karolina Penkavova
Jan 05, 2023

Super clanek, diky za nej a za to ze jsi. Ja zase lidem "vadim", protoze jsem snilek, idealista a dokonce si dovoluju napsat jak se autenticky citim a sdilet svoje uvedomeni, poznani a svoji vnitrni moudrost. Hlavne teda moje citlivost a zranitelnost anebo jemnost ta teda nektere lidi pekne nadzvedava :D Jedna pani mi "laskyplne" treba napsala, ze jsem jako nanynka z 9te tridy... toz to nasere kdyz clovek vypada mlade a zaroven ma hodne zivotnich zkusenosti..

Like
Replying to

Haha, no tak to věřím.

Z mojí zkušenosti je velmi dobré býti v tomto jako samuraj. Prostě useknout hlavu bez mrknutí oka. Myslím tím zablokovat, protože nejhorší "názory" přicházejí přes sociální sítě. Na živo si na tebe tolik nikdo netroufne, to už musí jooo být.

Samozřejmě s někým se dá diskutovat (pokud se ti chce), ale zlo odseknout :-)

Like

Unknown member
Mar 16, 2022

Baru, úplně mi píšeš ze srdíčka. K tomu ale musí každý dospět sám. Já ten Tvůj vývoj nějaký ten čas pozoruji a jsi naprosto úžasná. Stačí mrknout na Tvé fotky. Žádná strojenost, ale spontánost a přirozenost. Užíváš si to vše, co tvoříš a co se kolem Tebe děje. To je správné a úplně nejlepší. Já když začnu mít nějakou depku, jdu mrknout na Tvou zeď a když vidím, v textech i fotografiích to nadšení a svobodu, tak mě to vždycky hezky nakopne tím správným směrem. Moc Ti za to děkuji. A ti škarohlídi k tomu všemu prostě patří. Mají Ti co závidět. Za mě je to tak naprosto v pořádku. Jen tak dál a houšť 🤗. Měj se hezky. Zu…

Like
Unknown member
Mar 18, 2022
Replying to

❤️❤️❤️

Like
bottom of page