Vanilkové blaho

Mám velmi ráda svůj poklidný způsob života ve kterém věřím, že je ideální, abych jako žena, pouze byla. Nic víc vlastně není potřeba dělat. Stačí když pouze JSEM a vše se už děje tak nějak zázračně samo. Jenže v posledních dnech se po mně chtěl výkon.

Zařídit tisk nových vizitek a letáků, poskytnout rozhovory, napsat slíbené články, zajistit novou objednávku parfémů na páteční vonný večer, postarat se o syna, domov a klientky.

Může se to zdát být běžné, ale pro mne ne. Já si ve svém světě dávkuji hodně pohody, přírody, procházek, klidu v teple s čajíčkem a toho, co mi dělá moc dobře, abych zde mohla být i pro druhé a zároveň tak vyrovnávám každodenní pobyt v přítomnosti jiných dam po konzultacích.

Dnes jsem již po své milované léčitelce sáhnout ale zkrátka musela 🙂 A ano, co se stalo? Přenesla mne do krásného jemného světa ženství. Kombinace vanilky a růže je totiž bez pochyby jejím odrazem. Hřejivě jemná, relaxační vanilka, takovéto teplo domova. Pamatujete jak to vonělo u babičky, když jste byly malinké, a ona pekla na Vánoce vanilkové rohlíčky? To jemné teploučko. A růže, jako nejvyšší symbol ženy k tomu.

Ano, dnes tedy již opět „jen tak jsem“.

Pravda, odvedla jsem ráno syna do školy, ale telefon a vše ostatní nechala doma a zpět do pracovny se vydala dlouhou klidnou procházkou skrze barvami zářící ranní oboru Hvězdu, napsala u kávičky a dortíčku tento článek a následně si vychutnala horkou koupel.

Jsem opět ve svém světě, kde to tak miluji, kde není třeba vyvíjet žádný tlak a kde ze své podstaty víte, že se stačí jen narodit, a už tím jste  přínosná světu, kde nebojujeme o dokázání vlastní hodnoty šíleným spěchem a honěním udělat tohle a pak ještě tohle a tamto a k tomu zaobstarat děti, zvířata. Přecházet jasné, ale třeba i jemné signály těla a duše, že takto NE, že toto se mi vlastně nelíbí a nevyhovuje mi to.

Děkuji, že to takto smí být a děkuji, že mi to vanilka a růže připomínají, že se mohu cítit bezpečně jako žena a plout si ve své jinovosti životem.

Napsat komentář